10 piemēri, kā pārvaldīt stresa situācijas

27.07.2015 / Linda Rūsa

Stresu radīt var daudzi apstākļi. Visbiežāk to saista ar faktoriem, kurus izraisa vadītājs vai viņa reakcija uz noteiktiem notikumiem darbā. Tas var būt saistīts arī ar dažādiem izaicinājumiem vai pārslodzi, līdzsvara trūkumu starp darbu un atpūtu, konfliktiem.

Saskaņā ar pētījumu rezultātiem, ilgstoša stresa sekas ir produktivitātes mazināšanās, grūtības sasniegt mērķus. Protams, tas var ietekmēt arī uzņēmuma finansiālo plānu izpildi – īpaši mazos uzņēmumos.

BI Norwegian Business School pārstāvji sagatavojuši 10 ieteikumus, lai palīdzētu satraukumus mazināt. Lūk, pirmie pieci no tiem!

 

1. Saprotiet, kas rada stresu – identificējiet avotus. Zināšanas un apzinātība pār to palīdzēs tikt galā ar šādām situācijām vieglāk.
2. Vairāk zināšanu! Saprotiet, izziniet stresa „dabu”. Kā dažādas situācijas mijiedarbojas ar satraukumiem? Ko varam darīt „lietas labā”? Šīs zināšanas noderēs!
3. Rūpējieties par veselīgu dzīvesveidu. Atpūtieties pēc darba, guliet vismaz 7 stundas, nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm un ēdiet pareizi.

„Vesels prāts dzīvo veselā ķermenī”

("Mens sana in corpore sano")

4. Apgūstiet relaksāciju – tai ir vairāki veidi! Muskuļu atslābināšana, meditācija un citi paņēmieni var būt patiešām noderīgi.
5. Plānojiet laiku efektīvi! Prioritizējiet darbus! Identificējiet „laika zagļus” un izvairieties no tiem!

6. Attīstiet savas prasmes profesijā, kurā strādājat!

7. Rūpējieties par kolēģiem, palīdziet un attīstiet šādas attiecības ar citiem. Vai ir kāds, kam varat lūgt palīdzību, ja tā nepieciešama? Ar ko dalīties panākumos un raizēs? Sociālais atbalsts ir ļoti svarīgs! Un jo īpaši, ja esat vadītājs.

8. Plānojiet karjeru. „Neaizsēdieties” vienā uzņēmumā par ilgu. Attīstība palīdzēs jums justies veiksmīgam, un, iespējams, stress atkāpsies otrā plānā.

9. Ik pēc apmēram 90 minūtēm darba atpūtieties vismaz 5 – 10 minūtes.

Aizveriet acis, nedomājiet par darba lietām. Atslābiniet ķermeni un prātu.

10. Ja jūtat, ka vairs netiekat galā ar satraukumu un trauksmi, meklējiet palīdzību. Stress var ietekmēt ne tikai mentālo, bet arī fizisko veselību. Ir ļoti svarīgi laikus to novērst!

Publikācija veidota, izmantojot BI Norwegian Business School materiālus.

Foto: www.pixbam.com

Dalies: