Video intervijas – kā radīt tikpat lielisku iespaidu, kā klātienē

31.03.2020 / Eiro Personāls

Turpinot pagājušās nedēļas tēmu par attālinātām intervijām, - vai sev jau esat nodefinējuši plusus un mīnusus, šīs dienas realitātē izmantojot tās regulāri? Būsim godīgi, ir kārdinājums sagatavošanās laiku intervijai padarīt īsāku un, iespējams, arī pati intervija neviļus top īsāka. Taču atcerēsimies, ka mēs tāpat pārstāvam savu vai sava klienta uzņēmumu, turklāt mērķi atstāt labu iespaidu kandidātam neviens nav atcēlis. Tad nu šoreiz - par to.

 

1. Arvien uzturiet korporatīvu ģērbšanās stilu

Ģērbieties tā, kā ģērbtos klātienes intervijā. Un - no galvas līdz kājām. Šādi rīkojoties, pirmkārt, pats jutīsieties pārliecinātāks. Uzvilkt žaketi kopā ar treniņbiksēm nav laba ideja. Galu galā jūs nekad nezināt, vai kādu iemeslu dēļ nebūs jāpieceļas – un tad kandidāts pamanīs jūsu savdabīgo stilu. Tāpat svarīgi tīri, izmazgāti mati, un kopumā – kopts, rūpīgs izskats – gluži, kā klātienes tikšanās reizēs.

 

2. Parūpējieties, lai apkārtējā vidē nav traucēkļu, kamēr sarunājaties

Izvēlieties telpu, kurā bērniem vai ģimenes locekļiem nevajadzēs obligāti tieši intervijas laikā ienākt. Tāpat tai nevajadzētu būt pieejamai arī mājdzīvniekiem. Jūs varat izdomāt sava veida sistēmu kā rotaļu bērniem, piemēram, vienojieties ar viņiem un piekariet pie durvīm zīmīti – sarkanā puse nozīmē “aizņemts”, zaļā – “brīvs”.

Pārliecinieties, vai fons, kas redzams kamerā, ir brīvs no mājsaimniecības priekšmetiem, vai piemēram, veļas kaudzes. Iestatiet apgaismojumu, kas ir gaišs, bet ne spilgts, apgaismojot seju no priekšpuses. Vislabākā kamerai ir dabiska dienas gaisma.

Izslēdziet e-pasta, telefona un sociālo mediju uzlecošo paziņojumu signālus, kas var parādīties intervijas laikā. Izslēdziet programmas, kas var traucēt tīmekļa kameru, un aizveriet pārlūkprogrammas cilnes.

 

3. Sagatavojieties sarunai

Pieslēdzieties video zvanam piecas vai 10 minūtes agrāk, lai būtu sagatavojies, mierīgs un koncentrēts, kad sākas video intervija. Izdrukājiet CV un novietojiet to sev blakus kopā ar darba aprakstu. Izejiet cauri kandidāta CV mirkli pirms intervijas – cītīgi lasīt un meklēt informāciju tajā intervijas laikā diez vai būs laba prakse. Tāpat sagatavojiet jautājumus, kuri noteikti šim cilvēkam jāpavaicā.

 

4. Atceries par acu kontaktu un ķermeņa valodu

Vai esat aizdomājies, ka sajūtu par “acu kontaktu” jūs radāt, ieskatoties tieši kamerā, nevis raugoties kaut kur ekrānā vai uz savu fotoattēlu? Saglabājiet pareizu pozu, sēžot ar taisnu muguru, kājām uz zemes un rokas turot klēpī vai uz galda.

 

5. Rūpējieties par skaidru runu

Pārbaudiet skaļuma adības elementus un runājiet skaidri, lai mikrofons uztvertu jūsu balsi, un kandidātam nebūtu jāpiepūlas, lai jūs dzirdētu. Un atcerieties, ka skaņa dažkārt var tikt aizkavēta. Lai izvairītos no pārklāšanās, ļaujiet kandidātam pabeigt sakāmo un pēc tam dažas sekundes iepauzējiet pirms atbildes sniegšanas vai nākamā jautājuma.

 

6. Noslēdziet sarunu ar pateicību

Tāpat kā ar klātienes intervijā, arī šajā gadījumā pasakiet paldies kandidātam par sarunai veltīto laiku un uzmanību. Pastāstiet par tālāko atlases gaitu – arī tad, ja atlase varētu būt garāka kā ierasts, ir svarīgi izstāstīt atklāti par situāciju.

Dalies: